Zákaznická podpora

Tel. rezervace: 777 928 876

Zákaznická podpora

E-mail: ckkalla@ckkalla.cz

KALLA CZ: wellness zájezdy na Slovensko a Maďarsko,podzimní turistiku  v Rakouských Alpách 2022.Lanovky v ceně zájezdu.

Zde se nacházíte: CK Kalla  > Poznávací zájezdy > Míšeňská porcelánka a popelčin zámek Moritzburg

Míšeňská porcelánka a Popelčin zámek Moritzburg

Míšeňská porcelánka a Popelčin zámek Moritzburg
Míšeňská porcelánka a Popelčin zámek Moritzburg
Č. zájezduTermíndosp.os.Rezervovat
9121513.12.2019 pá990,-
9121215.12.2019 ne990,-

 

ADVENTNÍ DRÁŽĎANY A POPELČIN ZÁMEK MORITZBURG

 

  • 1-denní zájezd
  • Návštěva tradičních adventních trhů
  • Prohlídka historického centra a Popelčina zámku

 

Zámek Moritzburg, advent 2017Při našem zájezdu se nejprve podíváme k zámku Moritzburg. Zámek je neodmyslitelně spjatý s filmovou pohádkou Tři oříšky pro Popelku, která každoročně patří k českým Vánocům. Prohlédneme si zámecké zahrady a navštívíme výstavu věnovanou zmiňované pohádce.

Poté se již vypravíme přímo do centra Drážďan, které jsou pro své památky a umělecké sbírky často označovány za "Florencii na Labi".

Z původní rybářské vesnice, sídla kupců a markraběcího sídla se Drážďany vyvinuly do lázeňské a královské rezidence a staly se později zemským hlavním městem Adventní Drážďany a Moritzburg 2017Saska. Nyní tak jsou politickým centrem spolkového státu se sídlem zemské vlády, sněmu i dalších zemských úřadů.

Při prohlídce Drážďan s průvodcem spatříme muzeum výtvarného umění Albertinum, barokní palác Zwinger, Taschenbergpalais, římskokatolický kostel Hofkirche, barokní protestantský kostel čtvercového půdorysu Frauenkirche či Saskou Semperovu státní operu.

Vrcholem adventních Drážďan bude návštěva nejstaršího německého vánočního trhu na Altmarktu s ochutnávkou svařáku, punče, vyhlášené štoly a také s nákupem tradičních řemeslnických výrobků a originálních dárků. Drážďany autobusemPo setmění se celé Drážďany rozsvítí nespočtem Vánočních dekorací.

 

Orientační program zájezdu

odjezd z Litomyšle okolo 4 - 5 hodiny ranní. V dopoledních hodinách příjezd k zámku Moritzburg, prohlídka výstavy a okolí zámku. Okolo poledního přejezd do Drážďan, prohlídka města a návštěva adventních trhů spojených s 22. štolovou slavností na Altmarktu. Návrat do Litomyšle okolo 24 hodiny (rozvoz dle nástupních míst).

 

Cena zahrnuje

dopravu autobusem, vstupné na výstavu na zámku Moritzburg, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku

 

Cena nezahrnuje

ostatní případné vstupné, cestovní připojištění (lze uzavřít v CK za 24 Kč/os/den)

 

Nástupní místa

trasa C + svozové trasy - více zde

 

Přihláška na zájezd

Všeobecné podmínky

 

 

Pro více informací nás kontaktujte na tel. čísle 777 928 872 nebo na info@ckkalla.cz.

Míšeňská porcelánka a Popelčin zámek Moritzburg

porcelánka Míšeň autobusem 2018Vydejte se s námi za historií míšeňského porcelánu a na místa, kde vznikala pohádka Tři oříšky pro Popelku.

 

Míšeňská porcelánka a Míšeň

Světoznámá porcelánka byla založena před více jak 300 lety, v roce 1710, jako první evropská porcelánka. Prohlédme si její výrobní dílnu a navštívíme výstavní síň se starými i moderními porcelánovými výrobky, které jsou po desetiletí značeny symbolem zkřížených mečů. Projdeme se také historickým centrem města a navštívíme hradní vrch Popelčin zámek Moritzburg 2018se dvěma zámky.

 

Zámek Moritzburg

Nedaleko Drážďan leží barokní lovecký zámek Moritzburg, který se řadí mezi nejkrásnější zámky celého Německa. Všichni ho ale dobře známe z české pohádky Tři oříšky pro Popelku, která se zde natáčela. Prohlédneme si unikátní sbírku paroží v zámecké jídelně, cenné tapety a barokní nábytek v ostatních zámeckých sálech. Projdeme se také zámekcým parkem.

 

Orientační program zájezdu

V raních hodinách (cca 3:30 - 4:30 hod) odjezd z ČR. Dopoledne příjezd do Míšně, kde si prohlédneme místní porcelánku a také historické centrum města. Poté přejedeme na zámek Moritzburg, kde navštívíme zámek a zámecké zahrady. V podvečer odjezd do ČR - příjezd okolo 23 hodiny.

 

Cena zahrnuje

doprava klimatizovaným autobusem, vstupné na zámek Moritzburg a do Míšeňské porcelánky, služby průvodce, zákonné pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje

cestovní připojištění (24 Kč/os/den), případné další vstupné

 

Nástupní místa

trasa C + svozové trasy - více zde

 

Přihláška na zájezd

Všeobecné podmínky

 

Pro více informací nás kontaktujte na tel. čísle 777 928 872 nebo na info@ckkalla.cz. Rádi vás obsloužíme.

Veškerá nabídka leteckých zájezdů

Široká nabídka zimních zájezdů.

CZ dárkový kupón

czkupon