Zákaznická podpora

Tel. rezervace: 777 928 876

Zákaznická podpora

E-mail: ckkalla@ckkalla.cz

KALLA CZ: wellness zájezdy na Slovensko a Maďarsko,podzimní turistiku  v Rakouských Alpách 2022.Lanovky v ceně zájezdu.

Zde se nacházíte: CK Kalla  > Školy a Kolektivy > Moravský vinný sklípek

Poznávací zájezd Moravský vinný sklípek; cena za os./pobyt

Poznávací zájezd Moravský vinný sklípek; cena za os./pobyt
Poznávací zájezd Moravský vinný sklípek; cena za os./pobyt
Č. zájezduTermíndosp.os.dítě do 12-ti letRezervovat
90416celoročně1350,-1350,-

 

MORAVSKÝ VINNÝ SKLÍPEK - Slovácko

 

Moravský kras - jeskyně VýpustekNavštivte s námi kraj Jižní Moravy. Kraj, který je typický úrodnými vinohrady a krasovou oblastí. Kraj plný kulturních a církevních památek, folklórních tradic a unikátů živé i neživé přírody. Kraj, pro který je silným znakem pohostinnost a vstřícnost místních obyvatel.


Program zájezdu

1. den: v ranních (dopoledních) hodinách odjedeme do oblasti Mzámek Ledniceoravského krasu, k prohlídce jednoho z nejvýznamnějších poutních míst naší vlasti, chrámu Panny Marie s kaplí sv. Anny, jehož součástí je jedinečná zvonkohra o 33 zvonech. Tento gotický chrám, postavený v 18. století, se nachází v obci Křtiny a pro svou unikátnost je zapsán na seznam národních kulturních památek ČR.

Po prohlídce chrámu bude následovat volno na oběd (lze zajistit oběd v restauraci pro celou skupinu).

Poté se vydáme do nedaleké, donedávna přísně utajované jeskyně Výpustek. Ta byla objevena již v 17. století a patří mezi nejvýznamnější jeskyně Moravského krasu. V této jedinečné jeskyni budeme nejprve zavedeni do podzemního vojenského chrám Panny Marie Křtinyobjektu, který zde v minulosti zřídila a využívala Československá a Německá armáda. Z něho projdeme přímo do jeskynních prostor, v nichž shlédneme prezentaci o využití a vnímání jeskyní člověkem od dob pravěkých do současnosti. Součástí expozice jsou také sochy jeskynního lva a lvice. Příjemným zpestřením prohlídky jeskyních prostor bude poslech smyčcového kvarteta spojený s ochutnávkou moravských vín a také světelná schow doprovázená hudební produkcí.

kaple sv. Anny KřtinyV odpoledních hodinách přejezd do vinného sklípku v jedné z nejbohatších obcí moravského Slovácka, Moravské Nové Vsi. Ve sklípku může CK zajistit večeři, po které bude probíhat degustace bílých a červených vín v rotundě sklípku a v tzv. Stařečkovém sklepě. Po degustaci návrat k posezení a volné zábavě do Křížového sklepa - konzumace vín a občerstvení za doprovodu živé hudby. Místní vinaři zpracovávají odrůdy bílých (Pálava, Veltlínské zelené, Ryzlink vlašský i rýnský, Tramín červený, Rulandské šedé, Sauvignon) a červených vín (Frankovka, Zweigeltrebe, Cabernet Moravia a Merlot).

Ubytování v penzionu.

 

2. den individuální procházka po Moravské Nové vsi, která leží v samém srdci Slováckého regionu Podluží a dodnes pořádá mnoho folklorních akcí.

Při zpáteční cestě můžeme navštívit jednu z památek UNESCO u nás - Lednický zámek, který byl postaven v II. pol. 19. stol. ve stylu anglické gotiky jako letní sídlomoravský vinný sklípek Lichtenštejnů. Interiéry zámku nabízí mnoho reprezentačních sálů a také obrazovou galerii. Zámek obklopuje rozsáhlý anglický park, v němž najdeme okrasný zámecký skleník, kvetoucí v každém ročním období. Zámeckému areálu dominuje jedna z nejpozurohodnějších románských staveb - zámecký Minaret, z  jehož vrcholku můžeme vidět například pálavu či Bílé Karpaty.

V případě zájmu je možné navštívit nedaleký, památkově chráněný objekt, Rudický mlýn, z 19. století, ve kterém se dozvíme o bydlení lidí na počátku 20. století, o Moravském krasu či olomučanské keramice.

Program druhého dne nemusí být uskutečněn.

 

Program zájezdu lze individuálně upravit dle Vašeho přání a požadavků.

 

Cena zahrnuje

dopravu klimatizovaným autobusem, degustaci vín a občerstvení ve viném sklípku, služby průvodce.

 

Cena nezahrnuje

oběd a večeři (CK může zajistit), ubytování,  vstupné do památek.

 

Na zájezd Vás dopravíme jedním z našich luxusních klimatizovaných autobusů, které jsou k nahlédnutí zde

 

Přihláška na zájezd

Všeobecné podmínky

 

Cena zájezdu je stanovena pro kolektivy o počtu min.  40ti plně platících osob s odjezdem z Litomyšle a okolí do 50 kilometrů. Pro menší počet klientů nebo pro kolektivy ze vdzálenějších míst je cena zájezdu stanovena individuálně po domluvě v CK (záleží na počtu ujetých kilometrů). Neváhejte a kontaktujte nás na tel. čísle 777 928 876 nebo na info@ckkalla.cz.

Veškerá nabídka leteckých zájezdů

Široká nabídka zimních zájezdů.

CZ dárkový kupón

czkupon