Zákaznická podpora

Tel. rezervace: 777 928 876

Zákaznická podpora

E-mail: ckkalla@ckkalla.cz

KALLA CZ: wellness zájezdy na Slovensko a Maďarsko,podzimní turistiku  v Rakouských Alpách 2022.Lanovky v ceně zájezdu.

Zde se nacházíte: CK Kalla  > Poznávací zájezdy > Poznávací zájezdy po Evropě

 

PODZIMNÍ TURISTIKA V RAKOUSKÝCH ALPÁCH

3-denní turisticko-poznávací zájezd

 

Rakouská jezírka

Nabízíme Vám 3-denní turistický zájezd v oblasti „Totes Gebirge“. Tato turistika je dostupná pro mnohé z Vás, jelikož trasy mají několik variant od lehkých procházek až po kvalitní výstupy na vrcholky hor. Trasu do vyšších poloh usnadňuje i několik lanovek, které jsou po celou dobu ZDARMA.

 

Pohoří Totes Gebirge

Nachází se v severní části Rakouské spolkové země Štýrsko a na jižním konci Horního Rakouska, v celkové rozloze 1.520 Km². Totes Gebirge je pro svou výjimečnostvyhlášeno za chráněnou krajinou oblast. Skutečnou ozdobou vápencových kamenných pouští jsou četná jezera, která oživují krajinný ráz. Především pak Zelená perla Totes Gebirge, jezero Grundlsee. Navštěvované je také klidné jezírko Altauseer See pod vrcholem Loser. Nejvyššími vrcholy jsou Grosser Priel a Spitzmauer.

Máme pro připraveny dvě varianty turistických tras - orientační programy k nahlédnutí níže.

 

ubytování Vodestoder, Rakousko

Cena zahrnuje

Dopravu, ubytování, služby průvodce,polopenze, závěrečný úklid

 

Cena nezahrnuje

 

Orientační program

Varianta A

Rakouské Alpy Totes Gebirge

1. den - odjezd z Litomyšle okolo 1 hodiny ranní. Noční přejezd k obci Spital am Pyhrn na sedlo Pyhrnpass (954 m.n.m.), výjezd pozemní lanovkou na Wurzeralm (1421 m.n.m.) - alpské louky, vápencové stěny a vrcholy. Následují dvě varianty turistiky:

Varianta č.1: odtud výstup k dominantnímu vrcholu Warscheneck (2388 m.n.m.), cesta č. 201 k jezírku Brunnsteiner See (cca 0,5 hod), pak výstup na seldo u Rote Wand (1872 m.n.m., cca 1,5 hod). Pro velmi zdatné výstup na Warsheneck. Stejnou cestou zpět na sedlo (cca 3,5 hod), jinak dál sestup loukami a lesem k chatě Dümmlerhütte (1495 m.n.m., cca 1,5 hod) a závěrečný sestup k lanovce (cca 1 hod). Celková doba trasy je 5 hod.

Varianta č.2: 0,5 hod k jezírku Brunnsteiner See, pak zpět procházka celou kotlinou Wureralm, směr Stubwiesalm (1400 m.n.m., cca 1 hod) a výstup na blízký skalnatý vrchol s křížem Stubwieswipfel (1786 m.n.m.). Sestup stejnou cestou k lanovce (1 hod). Celková doba trasy 4 hodiny. Přejezd na ubytování.

 

2.den - výjezd kabinovou lanovkou z Hinterstoderu - Hutterböden (1382 m.n.m.), dál pěšky nebo šestisedačkovou lanovkou až na nejvyšší bod sjezdovek (1853 m.n.m.) - horská chata Hutterhöss, poblíž je zrcadlová hladina jezírka, skvělé výzledy na Gross Priel a pohoří Totes Gebirge, poblíž (500 m) je nová rozhledna (výhled masiv Dachsteinu). Odtud ještě výstup výše po cestě č.217 a č. 41 směr Schrocken (2281 m.n.m.). Závěr výstup po skále, který je zajištěn ocelovými lany (2 hod). Z vrcholu dále nádhernou hřebenovkou na Kreuzspitze (2327 m.n.m., 0,5 hod) a na Hochmölbing (2336 m.n.m., 0,5 hod), zpět stejnou cestou. Celkový čas trasy cca 6 hodin. Přejezd na ubytování.

 

3.den - přejezd opět do obce Spital am Pyhrn. Průstup nádhernou soutěskou Dr. Vogelgesang Klamm - dřevěné lávky a stupně, a na závěr nás čeká vodopád. Výstup asi 500 výškových metrů (2 hod). Sestup okruhem cestou č.10 (1,5 hod). Přejezd k největšímu jezeru v oblasti Gleinkerse (806 m.n.m.), které lze obejít za cca 1 hodinu. Přejezd do Hinterstoderu, odtud cca 0,5 hod k jezeru Schiederweiher podél alpského toku Steyer, přímo pod stěnou nádherné hory Spitzmauer a Gross Priel. Návrat zpět k autobusu. Příjezd do ČR v pozdních nočních hodinách.

 

Orientační program Varianta B - "pro ty, kteří s námi již oblast navštívili"

 

1.den - odjezd z Litomyšle v 1 hod v noci. Noční přejezd k obci Hinterstoder. Z Hinterstoderu (620 m.n.m.) půjdeme 1 km k jezeru Schiederweiher, pak dál cestou č. 201 (i E4) 2 km loukou Polster k začátku stoupání a k nákladní lanovce. Stoupání lesem cca 4 km na chatu Priel Schultzhaus (cca 3 hod). Zde si odložíme věci a budeme pokračovat do Totes Gegirge.

Možnost A - cestou č. 260 ke hřebenu a vrcholu Gross Priel (2515 m.n.m.), či jen na sedlo Brotfallscharte (2250 m.n.m.). Návrat na chatu Priel Schultzhaus, noclech.

Možnost B - krajinářsky velice vděčná trasa po č. E4 k  masivu nádherné hory Spitzmauer (2446 m.n.m.) a do srdce pohoří Totes Gebirge.

 

2. den - možnost A nebo B, odpoledne kolem 15 hodiiny návrat na horskou chatu Priel Schultzhaus a sestup se všemi věcmi po stejné cestě do Hinterstoderu, přejezd na ubytování na statku.

 

3. den - výjezd kabinovou lanovkou z Hinterstoderu - Hutterböden (1382 m.n.m.), dál pěšky nebo šestisedačkovou lanovkou až na nejvyšší bod sjezdovek (1853 m.n.m.) - horská chata Huttereshöss, poblíž je zrcadlová hladina jezírka, skvělé výhledy na Gross Priel a pohoří Totes Gebirge, poblíž je nová rozhedna (výhled na masiv Dachsteinu). Odtud ještě výstup výše po cestě č. 217 a č. 41 směr Schrocken (2281 m.n.m.).  Závěr výstupu po skále, který je zajištěn o celovými lany (2 hod). Z vrcholu dále nádhernou hřebenovkou na Kreuzspitze (2327 m.n.m., 0,5 hod) a na Hochmölbing (2336 m.n.m., 0,5 hod), zpět stejnou cestou. Celkový čas trasy cca 6 hodin. Návrat zpět k autobusu. Přijezd do ČR do 24 hod.


Přihláška na zájezd

Všeobecné podmínky


Cena zájezdu je stanovena pro kolektivy o počtu min. 40ti plně platících osob s odjezdem z Litomyšle a okolí do 50 kilometrů. Každá 21. osoba má zájezd ZDARMA. Pro menší počet klientů nebo pro kolektivy ze vzdálenějších míst je cena zájezdu stanovena individuálně po domluvě v CK (záleží na počtu ujetých kilometrů). Neváhejte a kontaktujte nás na tel. čísle 777 928 876 nebo na info@ckkalla.cz.

 

Eurovíkendy 2019

 

Maďarsko

Německo

Rakousko

Dánsko

Finsko

Švédsko

Lotyšsko

Rusko

Řecko

Turecko

Itálie

Portugalsko

Španělsko

Francie

Belgie

Velká Británie

Irsko

Nizozemí

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poznejte nejkrásnější města nejen v Evropě, ale i v zámoří. Vydejte se letecky do metropolí, kde to žije. Udělejte si malou dovolenou a vydejte se na pár dní za poznáním, panenskou přírodou, kulturou, historií, nebo relaxací. Prohlédněte si unikátní architektonické skvosty, galerie, ochutnejte místní speciality, nakupujte.

Nevybrali jste si z naší nabídky zájezdů? Nebo máte nějaký dotaz k zájezdu? Neváhejte a kontaktujte nás na  777 928 872 na na info@ckkalla.cz  a my Vám předložíme nabídku dle Vašich požadavků.

Veškerá nabídka leteckých zájezdů

Široká nabídka zimních zájezdů.

CZ dárkový kupón

czkupon