Zákaznická podpora

Tel. rezervace: 777 928 872

Zákaznická podpora

E-mail: ckkalla@ckkalla.cz

KALLA CZ: levná letní dovolená u moře 2019 se super first minute, pro děti zdarma, dovolená u moře pro seniory. Široká nabídka leteckých zájezdů a luxusních wellness zájezdů 2019.

 

ADVENTNÍ DRÁŽĎANY A POPELČIN ZÁMEK MORITZBURG

 

  • 1-denní zájezd
  • Návštěva tradičních adventních trhů
  • Prohlídka historického centra a Popelčina zámku

 

Zámek Moritzburg, advent 2017Při našem zájezdu se nejprve podíváme k zámku Moritzburg. Zámek je neodmyslitelně spjatý s filmovou pohádkou Tři oříšky pro Popelku, která každoročně patří k českým Vánocům. Prohlédneme si zámecké zahrady a navštívíme výstavu věnovanou zmiňované pohádce.

Poté se již vypravíme přímo do centra Drážďan, které jsou pro své památky a umělecké sbírky často označovány za "Florencii na Labi".

Z původní rybářské vesnice, sídla kupců a markraběcího sídla se Drážďany vyvinuly do lázeňské a královské rezidence a staly se později zemským hlavním městem Adventní Drážďany a Moritzburg 2017Saska. Nyní tak jsou politickým centrem spolkového státu se sídlem zemské vlády, sněmu i dalších zemských úřadů.

Při prohlídce Drážďan s průvodcem spatříme muzeum výtvarného umění Albertinum, barokní palác Zwinger, Taschenbergpalais, římskokatolický kostel Hofkirche, barokní protestantský kostel čtvercového půdorysu Frauenkirche či Saskou Semperovu státní operu.

Vrcholem adventních Drážďan bude návštěva nejstaršího německého vánočního trhu na Altmarktu s ochutnávkou svařáku, punče, vyhlášené štoly a také s nákupem tradičních řemeslnických výrobků a originálních dárků. Drážďany autobusemPo setmění se celé Drážďany rozsvítí nespočtem Vánočních dekorací.

 

Orientační program zájezdu

odjezd z Litomyšle okolo 4 - 5 hodiny ranní. V dopoledních hodinách příjezd k zámku Moritzburg, prohlídka výstavy a okolí zámku. Okolo poledního přejezd do Drážďan, prohlídka města a návštěva adventních trhů spojených s 22. štolovou slavností na Altmarktu. Návrat do Litomyšle okolo 24 hodiny (rozvoz dle nástupních míst).

 

Cena zahrnuje

dopravu autobusem, vstupné na výstavu na zámku Moritzburg, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku

 

Cena nezahrnuje

ostatní případné vstupné, cestovní připojištění (lze uzavřít v CK za 24 Kč/os/den)

 

Nástupní místa

trasa C + svozové trasy - více zde

 

Přihláška na zájezd

Všeobecné podmínky

 

 

Pro více informací nás kontaktujte na tel. čísle 777 928 872 nebo na info@ckkalla.cz.

Veškerá nabídka leteckých zájezdů

Široká nabídka zimních zájezdů.

CZ dárkový kupón

czkupon